Zielona herbata a ciąża

Zapotrzebowanie na substancje żywnościowe kobiety podczas ciąży znacznie się różnią od normalnego trybu życia, dlatego też często ciąża wiąże się ze zmianą w systemie żywieniowym. Podczas ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na składniki pokarmowe, ponieważ rosną wymagania nie tylko matki, ale także płodu. Kobiety w ciąży muszą także uważać na to co jedzą. Nie wszystkie pokarmy można nadal spożywać, jest także lista wielu pokarmów zakazanych.

Kobieta podczas ciąży musi jeść więcej, ale musi także jeść zdrowo. Powinna zdecydowanie ograniczyć picie herbaty, zwłaszcza czarnej. Najlepszym rozwiązaniem będzie picie soków owocowych, ponieważ zawierają one bardzo dużo witamin oraz substancji potrzebnych do rozwoju płodu. A co z zieloną herbatą? Czy zielona herbata może negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka w łonie matki?

Jeśli chodzi o spożywanie zielonej herbaty podczas ciąży, to należy zdecydowanie zmniejszyć jej spożywanie ze względu na kofeinę, która może źle wpłynąć na rozwój płodu. Alkohol oraz kawa podczas ciąży jest zdecydowanie zakazana. Zielona herbata po zaparzeniu ma znacznie mniejszą ilość kofeiny od kawy, jednak nadal pewne ilości znajdują się w składzie tego napoju. Kofeina jest bardzo niezdrowa dla płodu, dlatego też najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite odstawienie zielonej herbaty. Nie powinno jednak być problemów jeśli ograniczymy ją do jednej, góra dwóch filiżanek dziennie.

Podsumowując.. Spożywanie niewielkich ilości zielonej herbaty podczas ciąży nie powinno wpłynąć negatywnie na rozwój dziecka w łonie matki. Trzeba jednak uważać i naprawdę ograniczyć spożywanie tegoż napoju. Wszystko w nadmiernych ilościach szkodzi, nie tylko zielona herbata, a w ciąży jest się odpowiedzialnym nie tylko za swoje zdrowie, ale także, a przede wszystkim za zdrowie swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>