Zielona herbata i jej właściwości

Herbata zielona ma bardzo dużo właściwości, które wpływają na nasze zdrowie oraz pomagają nam w życiu codziennym. Mówi się, że zielona herbata jest zdrowa, ale wiele osób pijąc ją nie zdaje sobie sprawy z tego jaki ona ma wpływ na nasz organizm. W tym artykule dowiesz się co możesz osiągnąć pijąc zieloną herbatę i w czym może Ci ona pomóc.

Odchudzanie
Naukowcy udowodnili, że zielona herbata poprawia metabolizm, dlatego też jest bardzo dobra jako dodatek do diet odchudzających. Dzięki przyspieszonemu metabolizmowi nie tyjemy aż tak bardzo, a w połączeniu z wysiłkiem fizycznym możemy nawet zrzucić znacznie szybciej zbędne kilogramy niż nie pijąc zielonej herbaty. Dzięki zielonej herbacie zmniejsza się także poziom cholesterolu.


Na co dzień
Właściwości zielonej herbaty, które możemy wykorzystać na co dzień to przede wszystkim właściwości pobudzające. Zielona herbata z łatwością może zastąpić Ci kawę, a jest zdecydowanie zdrowsza od kawy. Zwiera cenne witaminy oraz nie wpływa negatywnie na kondycję naszego organizmu. Poza tym zielona herbata zwiększa koncentrację, jest idealnym napojem dla osób pracujących umysłowo.

Zwalczanie chorób
Zielona herbata ma także właściwości lecznicze. Pomaga w takich chorobach jak gorączka, przeziębienie, czy grypa. Ale to nie wszystko. Zielona herbata jest bogata w substancję o nazwie polifenolom. Substancja ta poprzez uwalnianie jej w organizmie poprawia pracę serca oraz całego układu krwionośnego przez co zmniejsza się prawdopodobieństwo zawałów. Ta sama substancja neutralizuje wolne rodniki przez co zmniejsza się prawdopodobieństwo zachorowalności na nowotwory.

Haczyk
Zielona herbata ma bardzo wiele dobrych właściwości, jednak ma pewną jedną wadę. Ma bardzo gorzki smak, a żeby działała ona na nasz organizm trzeba wypić kilka filiżanek dziennie. Wielu osobom smak ten przeszkadza, dlatego też rezygnują oni z picia tego napoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>