Zielona herbata

Zielona herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, a dodatkowo drugi co do popularności gatunek herbaty. Jako ciekawostkę można podać, iż zielona herbata to definitywnie najstarszy rodzaj herbaty. Popularniejsza od niej herbata czarna, wynaleziona została dużo, dużo później.

Mało kto wie, że ludzkość zna ten rewelacyjny napój od kilku tysięcy lat. Przez tysiąclecia zachwycali się nią głównie mieszkańcy Dalekiego Wschodu. Z odkryciem zielonej herbaty wiąże się ciekawa anegdota, ale o tym później.

Dlaczego zielona zyskuje wciąż rosnącą popularność? Otóż zasłynęła ona z nieprzeciętnych, „modnych” w dzisiejszych czasach, właściwości odchudzających, oraz zdrowotnych. Wiele z nich było znanych od setek lat, jednak dopiero w ostatnich latach zostają one potwierdzane naukowo.

Pomimo faktu, iż zielona herbata znana jest od prawie pięciu tysięcy lat, do Europy trafiła stosunkowo niedawno, bo dopiero w XVI wieku. Pierwsze wzmianki o zielonej herbacie na terenach Polski, pochodzą z następnego wieku. Należy tutaj nadmienić, iż zielona herbata była towarem luksusowym, na który nie każdy mógł sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>